Adaptil - psie feromony uspokajające (wkład)

Producent: CEVA Sante Animale
Dostępność:
Jest Jest
Czas realizacji: 48h
szt.
77,00 zł
Feromony są to naturalne związki chemiczne, szeroko rozpowszechnione w świecie zwierząt, służące do wymiany informacji pomiędzy osobnikami danego gatunku. Tak więc feromony wydzielane przez jednego osobnika mogą wpływać lub zmieniać zachowanie innych osobników tego samego gatunku, wliczając zachowanie zwierzęcia, które wydzieliło feromony. Adaptil jest syntetycznym odpowiednikiem psich feromonów, który pomaga im radzić sobie w wielu stresujących sytuacjach. Ponadto, pomaga również psom dorosłym oraz szczeniętom uczyć się szybciej i bardziej efektywnie.

Zalety:
- wykorzystuje naturalne mechanizmy komunikacji
- naukowo wykazana skuteczność
- bezpieczeństwo stosowania (nie istnieje ryzyko przedawkowania, nie powoduje senności, otępienia)
- oddziałuje tylko na osobniki tego samego gatunku
- można go stosować równocześnie z innymi lekami i preparatami
- wygoda stosowania

Zastosowanie:
Adaptil może być bezpiecznie stosowany w problemach behawioralnych objawiających się niepokojem, takich jak:
- fobia dźwiękowa (drżenie, ślinienie się, wycie, ukrywanie się, chęć ucieczki)
- lęk separacyjny (wycie, niszczenie przedmiotów, brudzenie w domu)
- lęk lokomocyjny (ślinienie się, wymioty, drżenie, dyszenie, niepokój)
- problemy z adaptacją w nowym domu
- wizyta u weterynarza, groomera
- stres adaptacyjny u szczeniąt

Instrukcja użycia:
Dyfuzor należy włączyć w pomieszczeniu gdzie pies przebywa najczęściej. Obszar działania dyfuzora wynosi 50-70 m2 . Jeden flakon wystarza na około 4 tygodni i przez cały ten czas powinien być on włączony!

W przypadku fobii dźwiękowej należy włączyć dyfuzor na 2 tygodnie wcześniej przed spodziewanych wydarzeniem (np. przed Sylwestrem). Im dłużej pies jest poddawany działaniu feromonów przed rozpoczęciem wybuchów fajerwerków, tym lepiej będzie przygotowany do poradzenia sobie z tą sytuacją. Dodatkowo można przed samym wydarzeniem spryskać posłanie psa Adaptil Spray. Pozostaw włączony dyfuzor jeszcze przez tydzień po stresującym wydarzeniu.

Jeśli obawiamy się problemów z adaptacją dorosłego psa lub szczeniaka w nowym domu, na 2-3 dni przed jego przybyciem należy podłączyć dyfuzor Adaptil. Najlepiej umieścić go w pobliżu miejsca, gdzie pies będzie spał, stosować do czasu, kiedy pies przyzwyczai się do nowego środowiska.

Podczas transportu psa, który wykazuje niepokój w trakcie jazdy samochodem najlepiej stosować Adaptil Spray. Na 15 minut przed wprowadzeniem psa do pojazdu należy rozpylić Adaptil (8-10 naciśnięć pompki) na posłaniu psa. Ponawiać aplikację co 2-3 godziny w czasie przerw w podróży.

Producent: Ceva